• 098-1007016
  • vitalknyaze (Magento)
   adanos.a (WordPress)
 • AJAX – інноваційний підхід до розробки сайту

  Використання AJAX (Asynchronous JavaScript and XML) у роботі сайту уже стало «фішкою», яка свідчить про його інноваційність і відповідність сучасним тенденціям. AJAX є величезним проривом у розвитку Інтернет-технологій, але водночас це етап їх розвитку, який давно назрівав, а тому був неминучим. AJAX – це підхід до веб-розробки, який дає можливість веб-сторінці довантажувати необхідну інформацію без перезавантаження самої сторінки.

  AJAX почали використовувати у 2005 році. AJAX не є окремою технологією, а концепцією використання декількох технологій, що існували і раніше. До цих технологій належать javascript, HTML, CSS, PHP, DOM, dHTML. AJAX є одним з елементів концепції DHTML, використовує DHTML для динамічної зміни контенту, а XMLHttpRequest – для динамічних звернень до сервера (без перезавантаження сторінки).

  Переваги AJAX очевидні: підвищення інтерактивності і динамічності веб-сторінок за рахунок зменшення об’єму інформації, що завантажується; зменшення навантаження на сервер, що також дуже важливо, враховуючи постійне зростання потоків інформації в мережі «Інтернет». Крім того, AJAX забезпечує покращення функціональності сайту.

  Найбільш яскравим і відомим прикладом використання AJAX можна назвати Google Maps. Взагалі, використання AJAX на сайтах Google підтвердило його ефективність. Активно використовується AJAX в різноманітних форумах, чатах, соціальних мережах.

  Який механізм роботи AJAX? Через запит до сервера генерується сторінка, яку буде бачити користувач. Запити користувача будуть звертатися до AJAX-модулю, який забезпечує роботу з сервером через динамічні звернення. Інформація з бази даних зберігається в XML-файлі, який формується динамічно і виводить інформацію на сторінку сайту. AJAX передбачає асинхронний зв’язок. Це означає, що події не наступають негайно після певної дії, а може пройти достатньо часу, перш ніж буде отримано відповідь. На деякі запити відповідь взагалі можна і не отримати.

  До основних недоліків AJAX слід віднести безпеку (можливість прочитати вихідний код у браузері), неможливість реєстрації браузерами в історії відвідування сторінок (не працюватиме кнопка «Назад»), проблеми індексації пошуковими системами (динамічно завантажений контент недоступний для пошукових роботів). Тому доцільно використовувати AJAX тільки для окремих частин контенту Вашого сайту.