• 098-1007016
  • vitalknyaze (Magento)
   adanos.a (WordPress)
 • В чому переваги HTML5 ?

  Хоча офіційно HTML5 ще не вийшла, але зараз усі про неї говорять, а Інтернет-браузери пропонують нові версії, які уже підтримують багато функцій HTML5. В чому сила HTML5 ? HTML5 (HyperText Markup Language, version 5) є останньою і найбільш новою версією HTML – основного стандарту розмітки Інтернет-сторінки.

  Коротко охарактеризуємо основні нововведення HTML5. Оптимізовано оголошення самої розмітки: !Doctype html. Оголошення кодування сторінки: meta charset = «UTF-8».

  Введено ряд нових тегів, що відповідають типовим блокам структури сторінки, є інтуїтивно зрозумілими для користувачів і більш сприятливими для пошукових систем:

  header — заголовок сторінки;

  footer — «підвал» сторінки;

  section — великі блоки сторінки;

  nav — навігація по сайту;

  article — стаття чи основний контент;

  aside — бокова колонка, додатковий контент;

  figure  — малюнок.

  На думку багатьох розробників, основними перевагами HTML5 є можливість легко вставляти відео, аудіо і не тільки. Для цього використовуються нові теги, що значно розширюють функціональність попередніх версій HTML:

  video – вставка на сторінку відео за допомогою лише одного тега;

  audio – вставка на сторінку аудіо за допомогою лише одного тега;

  canvas – дає можливість створювати складні зображення з використанням JavaScript, наприклад – карти, графіки.

  Введено ряд нових тегів з локальним використанням:

  time — виділяє дату і час;

  meter — метричні дані;

  details — детальна інформація про певний об’єкт;

  mark — елемент, що взаємодіє з функцією;

  progress — процес виконання в динаміці.

  Можна виділити ще такі нові цікаві теги, як datagrid (таблиця, яка побудована через динамічне джерело даних), menu (система меню), command (певні дії при активації об’єкта).

  До існуючих типів полів HTML-форм додано нові: datetime, datetime-local, date, month, week, time, number, range, email, url.

  Необхідно розуміти, що впровадження стандартів HTML5 не може відбутися моментально, оскільки потрібен час на те, щоб усі браузери впровадили їх у своїх нових версіях, а розробники – у свою практику. Поки що доступні хоч і багато, але не усі функції HTML5, і в різних браузерах їх набір відрізняється. Але уже зараз очевидно, що це – справа дуже близького майбутнього, тому розробка сучасного сайту обов’язково включає стандарти HTML5.